20 marca 2017

O Firmie

Firma P.H.P.U. JANPOL została założona w roku 1967 przez Tadeusza Janickiego.

Obecnie jest prowadzona przez jego córkę – Dorotę Janicką.

W 2017 roku świętujemy nasze 50-lecie.

Już od ponad 30 lat zajmujemy się produkcją wyrobów medycznych jednorazowego użytku, rozpoczynając w 1984 roku (jako pierwsi w Polsce i w ówczesnym bloku krajów Europy Wschodniej) prace nad uruchomieniem produkcji trzyczęściowej, atestowanej strzykawki jednorazowego użytku o poj. 50 ml do pomp infuzyjnych.

W 1987 roku firma uzyskała miano jednostki innowacyjno-wdrożeniowej.

Stopniowo rozszerzamy ofertę produkowanych przez nas wyrobów, systematycznie wypełniając luki na rynku polskich wyrobów medycznych jednorazowego użytku.
W przygotowaniu są następne wyroby do tej pory nie produkowane w Polsce.

Oprócz produkcji własnych wyrobów medycznych prowadzimy również działalność dystrybucyjną zaopatrując gabinety lekarskie i kosmetyczne w wyroby typu: rękawiczki, prześcieradła, podkłady, ochraniacze na obuwie itp.
Z racji produkowanych wzierników ginekologicznych, jako uzupełnienie tej oferty, specjalizujemy się w zaopatrywaniu gabinetów lekarzy ginekologów.

Dostarczamy m.in : szkiełka i szczoteczki do cytologii, Cytofix, podkłady, osłonki do sond USG, koszule i spódniczki dla pacjentek, itp.

Pierwszy międzynarodowy Certyfikat Zarządzania Jakością na zgodność z normą ISO 9001 : 2000 nasza firma uzyskała w roku 2003, a w roku 2004 uzyskaliśmy prawo znakowania produkowanych wyrobów medycznych europejskim znakiem bezpieczeństwa CE na zgodność z Dyrektywą Medyczną MDD 93/42/EEC.
Obecnie mamy wdrożony i utrzymujemy System Zarządzania Jakością na zgodność z odpowiednikiem normy ISO 9001 dla wyrobów medycznych – normą EN ISO 13 485.
Wszystkie oferowane przez nas wyroby posiadają również wymagane polskim prawem rejestracje.

Siedziba firmy, zakład produkcyjny i magazyn główny mieści się w Warszawie – Ursusie przy ulicy Jerzego Michałowicza 29.
Drugi zakład produkcyjny zlokalizowany jest w województwie łódzkim.

Obok działalności produkcyjnej i handlowej prowadzimy również działalność usługową w zakresie montażu, pakowania lub znakowania wyrobów medycznych i innych w nadzorowanych warunkach klasy czystej.

 

Wykorzystując nasz park maszynowy, infrastrukturę obu zakładów produkcyjnych, a przede wszystkim wieloletnie doświadczenie działalności w trudnej i wymagającej branży jaką jest produkcja wyrobów medycznych – od wielu już lat jesteśmy również kooperantem w zakresie produkcji opakowań z tworzyw sztucznych dla przemysłu weterynaryjnego i farmaceutycznego.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie Systemu Zarządzania Jakością wg norm EN ISO 9001, EN ISO 13 485 oraz spełnianiu wymagań Dyrektywy Medycznej MDD 93/42/EEC, a następnie MDD 47/2007.

Obecnie jesteśmy na etapie przygotowań do wdrożenia znowelizowanych wymagań dla producentów wyrobów medycznych, które niebawem zaczną obowiązywać w świetle nowych przepisów Rozporządzenia Unii Europejskiej – MDR (Medical Device Regulation).

Nasza ponad 50-letnia praktyka i obecność na rynku, a także poważne i solidne podejście do partnerów biznesowych gwarantują rzetelność i uczciwość w kooperacji.

Zapraszamy firmy do współpracy.